PROJEKTI
Zdrava šola
Projekt Slovenska mreža zdravih šol je sestavni del mednarodnega projekta Evropske mreže zdravih šol, ki je nastala na pobudo Svetovne zdravstvene organizacije, Sveta Evrope in Evropske komisije. Tudi v letošnjem šolskem letu sledimo ciljem Zdrave šole in jih uresničujemo skozi različne dejavnosti.
KORONAVIRUS
Na spodnjih pozezavah lahko dostopate do gradiv in koristnih informacij glede COVID-19, ki so že objavljene tudi na spletni strani Zdaj.net (NIJZ):
https://zdaj.net/izpostavljeno/galakticni-vodnik-o-koronavirusu/
https://zdaj.net/koronavirus-otroci-in-mladostniki/spletna-svetovalnica-tosemjaz/
Starševstvo v času COVID-19:
5. Ostanite mirni in upravljajte s stresom
Prehranski nasveti namenjeni posameznikom in družinam v času nove virusne bolezni COVID-19
Kulturna šola
V kandidacijskem postopku za podaljšanje naziva Kulturna šola 2023 na Javnem skladu RS za kulturne dejavnosti smo ponovno pridobili naziv za nadaljna 3 leta, to je do 31. avgusta 2026. Naziv je za našo šolo veliko priznanje, saj je rezultat večletnega dela na kulturnem področju, ki ga na naši šoli še posebej gojimo in dosegamo odlične rezultate na več področjih kulturnega udejstvovanja. Naziv bomo s kvalitetnimi in pestrimi dejavnostmi vzdrževali tudi v bodoče, učence pa spodbujali k ustvarjalnosti in izražanju le-te.
Program nadaljne vzpostavitve IKT infrastrukture v VIZ
Cilj operacije je izboljšanje kompetenc in dosežkov mladih ter večja usposobljenost izobraževalcev prek večje uporabe sodobne IKT pri poučevanju in učenju. Vzgojno-izobraževalnim zavodom se sofinancira izgradnja brezžičnih omrežij in nakup IKT opreme, razvija se e-storitve in e-vsebine.
Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.
Tradicionalni slovenski zajtrk
Namen projekta je izobraževati, obveščati in ozaveščati učence o pomenu zajtrka v okviru prehranjevalnih navad, pomenu in prednostih lokalno pridelanih živil slovenskega izvora, pomenu kmetijske dejavnosti za okolje in pomenu čebelarstva za kmetijsko pridelavo, gospodarske dejavnosti in za širše okolje. Pomembno je tudi splošno ozaveščanje mladine o pomenu zdravega načina življenja, vključno s pomenom gibanja in izvajanja športnih aktivnosti. Dolgoročni cilj je vplivati na izboljšanje odnosa do hrane, njene pridelave, varovanja okolja in zdravja populacije.
Šolska shema
- Šolsko sadje in zelenjava: osnova je sveže sadje in zelenjava, dodatno lahko tudi predelano sadje in zelenjava ( npr. suha jabolka – krhlji, kislo zelje…)
- Šolsko mleko: osnova je konzumno mleko in mleko brez laktoze (skuta, jogurt)
Sadje in zelenjava oz. mleko se razdeljuje kot dodaten obrok otrokom v šoli. Nova ŠOLSKA SHEMA je vedno označena na jedilniku (ŠS ali ŠM).
Vodja šolske prehrane: Marjanca Bregar