Branje je za duha to, kar je telovadba za telo. Richard Steele

DELOVNI ČAS

PON TOR SRE ČET PET
7.15 – 10.15 7.15 – 8.15 7.15 – 10.15 7.15 – 10.15
11.50 – 14.45 11.50 – 14.45 11.50 – 14.45 11.50 – 14.45 11.50 – 14.30

ČLANSTVO IN IZPOSOJA

Člani knjižnice so učenci in delavci šole. Člani si knjižnično gradivo izposojajo s šolsko kartico.

Knjižnično gradivo si uporabniki lahko izposodijo na dom za 14 dni, po poteku  izposojevalnega roka pa je gradivo možno podaljšati za naslednjih 14 dni. PODALJŠAVA KNJIG ZA DOMAČE BRANJE IN BRALNO ZNAČKO NI MOŽNA. Nerednim uporabnikom se lahko izposoja odreče, dokler ne poravnajo svojih obveznosti.

Referenčno gradivo (leksikoni, slovarji, priročniki, enciklopedije, atlasi) in revije se lahko uporabljajo samo v prostorih knjižnice.

Vse gradivo je potrebno vrniti v knjižnico do konca šolskega leta oziroma do podelitve spričeval.

E-NASLOV: polonca.zele@os-novejarse.si

ODŠKODNINE ZA POŠKODOVANO ALI IZGUBLJENO GRADIVO

Poškodovano ali izgubljeno knjižnično gradivo mora uporabnik nadomestiti z novim ali po vsebini enakovrednim gradivom v dogovoru s knjižničarko.

UPORABA RAČUNALNIKA

Učenci lahko v knjižnici za potrebe pouka uporabljajo računalnik. Če pride do kršitve pravil ob uporabi računalnika, se kršitelju nadaljnja uporaba prepove.

COBISS

DIGITALNA KNJIŽNICA SLOVENIJE

Biblos – izposoja e-knjig

Katalog knjižnice je dostopen na zgornji povezavi.