Vaja evakuacije na OŠ Nove Jarše

Oktober je tradicionalno mesec požarne varnosti, zato smo tako kot vsako leto tudi letos na OŠ Nove Jarše izvedli vajo evakuacije v primeru požara.

Ob glasnem zvoku alarma, ki je pomenil začetek evakuacije, smo vsi takoj zapustili učilnice in se zbrali na šolskem igrišču. S sirenami so se na šolsko igrišče pripeljali tudi gasilci iz PGD Šmartno ob Savi in »pogasili« požar na razredni stopnji. Na igrišču je vsak učitelj ravnatelju sporočil, ali so vsi učenci posameznega razreda prisotni, saj bi se v nasprotnem primeru gasilci odpravili iskat pogrešane.

Po vaji evakuacije so gasilci PGD Šmartno ob Savi učencem 1. in 2. razredov omogočili, da so se preizkusili v vlogi gasilcev in si ogledali gasilsko vozilo ter njihovo opremo za kar se jim najlepše zahvaljujemo.